Hofi Géza Börtönben

Szirtes Tamás rendező arról is beszélt, hogy a legendás humorista poénjai hiába hatottak rögtönzöttnek, begyakoroltak voltak. Állítólag még saját stílusát is Komlóssal közösen alakították ki. A hetvenes években is annyira merész volt Hofi, hogy még Kádár Jánost is kifigurázta. Hatalmas sikert aratott vele, még külföldön is leadták a felvételt. Sikerének az volt a titka, hogy a nép nyelvén szólalt meg. "Egy figurát lehet hozni egy fél órán át, de éveken keresztül nem. Ez a figura ugyanis igazi volt, ez a porcelángyári melós volt! Hofi mindig megőrizte ezt az alulnézetét, így élte az életét a színpadon, ezért szerették – mondta róla Farkasházy Tivadar.

Géza röhrig

Többek között maga Koós János. Akivel aztán annyira sikerült megtalálni a közös hangot, hogy a mai napig tönkre nézett és hallgatott Megalkuvó macskák, azaz a Macska – Duett is létrejött (Malek Miklós és Szenes Iván maximális segédletével). És nem mellesleg egy hosszabb együttműködés is a két művész között – a közönség legnagyobb örömére. Mi tette őt annyira szerethetővé, hogy Kádár ugyanúgy élvezte a humorát, mint a rendszer legelnyomottabb páriája? Az utca embere hősnek tartotta, aki ki merte mondani helyette is az igazságot, aki szókimondásával, vakmerő véleményével "elvitte a balhét" (azt suttogták róla, hogy börtönben is ült emiatt), de aki újra meg újra feltámadt, mint egy főnix, és újra meg újra nekiugrott a hivatalos hatalomnak – még a rendszerváltás után is. "A korrupció az, amiből mi kimaradunk. " A rádió és a televízió megtiszteltetésnek vette, ha Hofi Géza műsorát játszhatta (általában szilveszteri műsorai után menetrendszerűen kijárt neki a televízió nívódíja), a nézők pedig örültek, hogy a közülük valónak tekintett melós megint "osztja az észt".

De Hofit egyik sem állíthatta meg. Ahogy addig a Kádár-korszak visszásságait, utána a színre lépő pártokat és kormányokat bírálta a tőle megszokott éles szókimondással és sajátos humorral. Kitüntetések garmadáját kapta az "átkosban", a köztársasági elnök pedig a Kossuth-díjat nyújtotta át neki 1998-ban. "Göncz Árpi bácsitól kaptam egy keresztet, a többit jövő hétre ígéri a labor…" Népszerűsége a mai napig töretlen, poénjai ma is érvényesek, sokan sajnálják, hogy nincs utódja a politikai kabaré műfajában, pedig nagy szükségünk lenne rá. 2002 áprilisában hunyt el. 65 éves volt. (Kiemelt kép: Fortepan)

  1. Hogyan értsük félre a nőket? - Csányi Sándor vígjátéka | LikeBalaton
  2. Sütés nélküli gesztenyés suri cruise
  3. Áfa alanyok egyszerű lekérdezése magyarul
  4. Almaecet fogyókúra. Tapasztalatok? (2131688. kérdés)
  5. Sebes fejbőr hajfestés
  6. Taxi telefonszám
  7. Ház eladó, kiadó Fegyvernek (új és használt) - Startapró.hu
  8. Excalibur teljes film magyarul
  9. Hofi Géza ezért viccelhetett Kádárral | 24.hu
  10. Tengeri sós orrcsepp
  11. Hofi Géza - Színház.org

Hofi géza börtön

Bár az egykori kőbányai porcelángyári munkás eleinte hiába álmodott a világot jelentő deszkákról, nagyobb sikert és népszerűséget ért el a hiányzó színművészeti diploma ellenére is, mint számos színésztársa a vidéki és budapesti színházakban. "Hidd el nekem, itt hármat foghatsz: A Kossuthot, a Szabad Európát meg a pofádat. " Ha nem is indult el üstökösként a pályája, azért Rózsahegyi Kálmán színiiskolájában összetalálkozhatott Sas Józseffel és Sztankay Istvánnal, majd Szendrő Józsefnek köszönhetően a debreceni Csokonai Színház társulatában játszhatott. Azonban nem színpadi alakításai, hanem a színházi büfében előadott paródiái váltak nevezetessé, úgyhogy visszaköltözött Budapestre, és az Országos Rendező Iroda engedélyével bejárta az országot (volt olyan év, hogy 850 előadása volt). "– Megismer? Mire az eladó: – Nem. – Én vagyok a vevő! " Aztán jött a Táncdalfesztivál, és nem volt olyan ember kis hazánkban, aki ne röhögött volna egy jóízűt Hofi paródiáján (később pedig a sakkozó Kádáron).

géza röhrig

Hofi Géza Karikatúra-kiállítással emlékeznek Hofi Gézára Debrecenben Hofi Géza emlékének szenteli Bohém hangulat című idei, sorrendben huszadik karikatúra-kiállítását a debreceni Konzervatórium Galéria. A tárlat vasárnap nyílik meg a Debreceni Egyetem zeneművészeti karának épületében. könyv Megjelent Hofi Géza képes naplója Az album válogatást ad Hofi Géza saját kezűleg alkotott képes "naplójából", interjúiból, pálya- és kortársak visszaemlékezéseiből. Múltidéző "Én nem kitaláltam magam, én magamat adom" – Hofi Gézára emlékezünk Nyolcvankét éve, 1936. július 2-án született Hofi Géza Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas humorista, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a magyar kabaré történetének egyik leghíresebb és legtöbbet emlegetett alakja. Múltidéző összeállítással emlékezünk a mesterre. "Tudatos gőzleeresztés történt" avagy miért mert Hofi viccelni? Sokan nem értették, hogyan süthetett el olyan merész politikai vicceket, amiért mások börtönbe kerültek volna. Az RTL Klub XXI.

"Az országnak nem most lett rossz! Neeem. Most vették észre!!! " Kádár János szerette Hofit, többször elment az előadására, sőt utána személyesen gratulált neki, és arra biztatta, hogy még bátrabban vesézze ki a gyengeségeket. Úgy gondolta, hogy ha egy rendszer erős, nem kell félnie a humoros kritikától, és amíg az emberek nevetnek, addig "kiengedik a gőzt". "Az élet olyan, mint a motor. Be kell rúgni, másként nem megy. " Ma már senki sem kételkedik abban, hogy a porcelángyári munkásként eltöltött öt év nélkül Hofi nem vált volna a Kádár-korszak rajongva szeretett megmondó emberévé, akinek vakmerőségét egy ország csodálta. Szirtes Tamás, a Madách Színház igazgatója szerint (Hofi 1983-tól a Madách Kamarához szerződött, ahol Hofélia című estje ötszáz alkalommal, az Élelem bére pedig 1500 alkalommal került színre) a művész később már elismerte, hogy erre a pályáján való kitérőre szüksége volt: "Ez annak idején nagyon bántotta, de utána azt gondolta, hogy ez csinálta meg őt. Ez gyakran van így, hogy az embert éri egy kudarc vagy egy csalódás, és aztán az efölött érzett energia kell pont ahhoz, hogy valaki megcsinálja magát. "