Szegedi Felnőttképzési Intézet

Hallgatói Tájékoztatója. Információk a felsőoktatási szakképzése járó hallgatók záróvizsgájáról A jelenlegi rendkívüli helyzet következményeként a Kari vezetőség 2020. 03. 24-i döntését módosító 2020. 04. 15-i határozata alapján az alábbiakról tájékoztatjuk Önöket a záróvizsgával kapcsolatban: - A záróvizsgára JELENTKEZÉS határideje minden képzésben: 2020. április 30. (MEGHOSSZABBÍTVA! ) - A szakdolgozat és/vagy portfólió BEADÁS határideje felsőoktatási szakképzésen: 2020. május 20. (VÁLTOZATLAN! ) - Az idei félévben kizárólag elektronikus formában (MODULO-ba feltöltve) lehetséges a beadás, bekötött példányt az Intézetben nem kell leadni! Amennyiben változna valami a záróvizsgával / szakdolgozattal / portfólióval kapcsolatban, jelezni fogjuk a honlap megfelelő oldalán, ott tudnak tájékozódni. Tisztelt Hallgatók, Képzésben Résztvevők! A kialakult járványügyi helyzetre tekintettel az SZTE JGYPK Szakképzési Intézete továbbra is igyekszik a hallgatók, képzésben résztvevők minden kérését megvizsgálni, és a gördülékeny ügyintézést fenntartani.

Szegedi program

intézet

Szegedi Tudományegyetem | Tanrend

Igazgató: Döbör András Telefon: (62) 546-248, (62) 546-284 E-mail: Levélcím: 6725 SZEGED, Hattyas sor 10. Felsőfokú szakképzések osztály Iskolarendszeren kívüli képzések osztály Mozgóképgyártó és oktatási stúdió Belépés a központ oldalaira >>>

Szegedi felnőttképzési intérêt national

A Juhász Gyula Tanárképző Főiskola az 1990-es évektől a hagyományos főiskolai képzései mellé új képzési formákat vezetett be. 1998-ban a Főiskolai Tanács 20/1998. (XI. 12. ) FT sz. határozatával létrehozta a Szakképzési, Továbbképzési és Távoktatási Intézetét, mely tanszéki és bizottsági támogatással a kor kihívásainak megfelelő, színvonalas szakképzési, továbbképzési munkát végzett. Az intézet tevékenysége a későbbiekben jelentősen bővült a társadalmi igények és a főiskolán, egyetemen belüli változások, az integráció miatt, valamint az EU-hoz való csatlakozás és a Bolognai folyamat bevezetése kapcsán. Az elmúlt másfél évtizedben a Szegedi Tudományegyetem részesedése a régió szakképzési feladataiban mind jelentősebbé vált. 2005-től az Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar Szakképzési, Továbbképzési és Távoktatási Intézete kapta meg az egyetem vezetésétől azt a feladatot, hogy a saját tevékenysége mellett lássa el az SZTE szakképzésének és felnőttképzésének koordinálását, a kapcsolattartás feladatát, a szakképzési és felnőttképzési jelentések elkészítését.

Élén az igazgató áll, feladatát az oktatási rektorhelyettes felügyelete mellett, és az oktatási igazgatóval együttműködve látja el, ügyrendjét a vonatkozó jogszabályok és szenátusi határozatok alapján maga állapítja meg. SZTE Felnőttképzési Központ elérhetősége: Szeged, Dugonics tér 13. II. emelet tel: +36 62 544 021 e-mail: igazgató: Dr. Döbör András tel: +36 62 544 003 ügyvivő szakértő: Balogh-Báthory Zsuzsanna tel. : +36 62 544 021 e-mail: thory. zsuzsanna[@]

Szegedi felnőttképzési intérêt scientifique

A Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapján folyamatosan aktualizált információkat tesz közzé. Cím 6725 Szeged Hattyas sor 10. X. épület

AZ AKKREDITÁLT FELNŐTTKÉPZÉSI INTÉZMÉNYEK MŰKÖDÉSI JELLEMZŐI ORSZÁGOS KUTATÁS A felnőttképzési rendszernek rendkívül szerteágazó funkciókat kell betöltenie és egymástól eltérő – társadalmi, gazdasági, intézményi, egyéni – érdekeket kell szolgálnia. A felnőttképzési rendszer fejlesztése nemcsak az eltérő érdekek együttes kielégítése miatt rendkívül nehéz, hanem azért is, mert az a társadalmi-gazdasági környezet, amelyben a felnőttképzés eredményeit implementálni kell, maga is folyamatosan változik. A felnőttképzési rendszer törvényi szabályozása óta eltelt 10 év és a felnőttképzési tevékenység tartalmi működésére vonatkozó, a rendszerfejlesztést megalapozó kutatások hiátusa indokolttá tette az akkreditált intézmények körében végzett országos kutatás lefolytatását. A 2011-ben – a Magyarországon működő akkreditált felnőttképzési intézmények körében – végzett – kutatásunk módszere primer adatgyűjtés, strukturált kérdőíves lekérdezés volt. A kutatás teljes körű mintavételen alapult, a mintát – a Felnőttképzési Akkreditációs Testület adatbázisában szereplő – érvényes akkreditációval rendelkező, felnőttképzési tevékenységet folytató képző intézmények alkották.

Szegedi forrás

Az alapsokaságot az NSZFI adatbázisában szereplő, Dél-alföldi régió akkreditált felnőttképző intézményei alkották. A kérdőívet mind a 123 intézményhez eljuttattuk. Kutatásunk során kiderült, hogy a ténylegesen felnőttképzési tevékenységet folytató, érvényes akkreditációval rendelkező intézmények száma 117. Az értékelhető, feldolgozható kérdőívek száma 55, ez a tisztított minta 47%-a, amely lehetővé teszi, hogy a kapott kutatási adatokkal leírjuk a Dél-alföldi régió akkreditált felnőttképzési intézményeiben folyó szakmai munkát, a jogszabályi követelményeknek való megfelelést, az intézmények vélekedését, felkészültségük mértékét a felnőttképzés tartalmi követelményeinek megvalósítására. A kutatás módszere primer adatgyűjtés, strukturált kérdőíves lekérdezés, 2010. május –október között. Az 58 kérdésből álló kérdőív szerkezetileg 6 nagy egységre tagolódott: I. Intézmény általános adatai (intézmény alakulásának éve, akkreditáció éve, jogi forma stb. ) II. Intézmény működési adatai (rendelkezésre álló személyi és tárgyi feltételek, finanszírozás, pályázatok, fejlesztések stb. )

goethe intézet

Variációk közösségfejlesztésre a gyakorlatban 11. 45 Ament Balázs (szakmai vezető, Regionális Ifjúságfejlesztő Központ): Helyzetkép a hazai önkéntességről 12. 00 Adventi műsor a Közösségszervezés BA nappali tagozat 1. évf. hallgatók szervezésében 12. 15 Adventi fogadás (924-es terem) MEGHÍVÓ 2019. november 18. Identitás és Nyelv Az identitás formálódása több kultúra és nyelv környezetében műhelykonferenciára az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Intézetének Identitáskutató Műhelye és az SZTE JGYPK Modern Nyelvek és Kultúrák Tanszéke szervezésében Helyszín: SZTE JGYPK Művelődéstudományi Intézet, Szeged, Szilléri sgt. 912-es terem Időpont: 2019. november 29. péntek 10. 30–10. 45 A résztvevők köszöntése: Dr. Újvári Edit Megnyitó: Prof. Dr. Drahota-Szabó Erzsébet Az identitás formálódása több nyelv környezetében Elnök: Dr. Újvári Edit 10. 45–11. 05 Jávor Rebeka: Korai és kései kétnyelvűség hatásai a végrehajtó funkciókra 11. 05–11. 25 Már Orsolya: Azonos korú magyar és roma gyerekek nyelvhasználati sajátosságai 11.

  • Szegedi tudományegyetem felnőttképzési intézet
  • Szegedi felnőttképzési intérêt scientifique
  • Erdélyi pacalleves Recept képpel - Mindmegette.hu - Receptek
  • Csináld magad: Papírroló - Színes Ötletek
  • East fest mezőtúr 2019
  • Felnőttképzési kutatás | Művelődéstudományi Intézet
  • Szegedi programok
  • Kertvárosba száműzve sorozat online
  • Videó készítés okostelefonnal