Az Aranyember Tétel

  1. Az aranyember tête de liste
  2. Ctca az
  3. Fhhs az
  4. Az aranyember teljes film
  5. Namibia az

Megvannak a maga hibái a filmnek (néha a látvány fontosabb, mint a történet, a mellékszereplőkre túl kevés fény vetül, holott a könyvben nagyon is jól megírt karakterek ők is, stb. ), de mivel összességében még ennyi évvel a keletkezése után is egy rendkívül szórakoztató alkotás, amelyben a romantika nem csap át giccsbe, kit érdekel. A klasszikus azért az, mert nem fog rajta az idő, persze ehhez kellett az irodalmi alapanyag - Jókai fantasztikusan ért az emberi lélekhez, örök érvényű érzelmekről mesél olyan kalandok közepette, amelyeket nem lehet megunni -, és a tehetséges alkotógárda, a végeredmény pedig még ma is remek kikapcsolódást tud nyújtani a nézőjének. 8/10 Az aranyember teljes adatlapja a Magyar Filmes Adatbázis (Mafab) oldalán.

Az aranyember tête de liste

cibola az

Ctca az

A régi kedvencekben az a szép, hogy sok év kihagyás után kiválóan rá lehet csodálkozni arra, hogy még mindig milyen jók. Gyerekkoromban annyit adta a tévé ezt a filmet, hogy már ezerszer meguntam, aztán most a karácsonyi trakta közepette mégis megbűvölten nézte az egész család. Mert Jókai jól ír, Gertler Viktor remekül rendez, a színészek pedig fantasztikusan játszanak, és ez így együtt elegendő volt arra, hogy elsüllyedjen az idő, és ki tudja hányadjára szurkolunk Tímár Mihálynak, hogy megtalálja végre a boldogságot a Senki szigetén Noémi oldalán, és utáljuk Athalie-t azért, mert annyira gyűlöli szegény Tímeát, aki annak ellenére ment hozzá Mihályhoz, hogy valójában annak jóbarátját, egy fess katonatisztet szereti. Ezen érzelmi bonyodalmakat fantasztikusan festi alá a gyönyörű táj, tatabányai szívünk különösen repesett a komáromi helyszínekért, na és persze imádott Dunánkért. Romantika a köbön, ármány és szerelem, dübörgő érzelmek, időutazás egy régen letűnt korba, hát kell ennél több egy jó kis családi filmélményhez?

Fhhs az

Felhasználási feltételek A következő engedélye alapján megjelenített oldalak: Adamo Books. Copyright.

Az aranyember teljes film

Annak idején ez volt az első magyar szélesvásznú film, a technikához szükséges kamerákat Svédországból kölcsönözték, és a hatalmas siker nyitotta meg az utat a legendás Várkonyi - féle Jókai-feldolgozások előtt. Az urak kedvükre legeltethették a szemüket a gyönyörű Béres Ilonán és Pécsi Ildikón - aki sokszor nyilatkozta, hogy ennek a filmnek köszönheti a férjét, a focista Szűcs Lajost, akivel legendásan jó házasságban élnek hosszú évtizedek óta, mert ebben látta először annak idején és azonnal beleszeretett -, na és persze Krencsey Mariannát, aki imádta, hogy végre egy jót gonoszkodhatott a filmvásznon. A hölgyeknek ott volt a snájdig Bárány Frigyes, a fiatal Latinovits Zoltán, és persze a főszereplő Tímár Mihályt alakító Csorba András sem nézett ki rosszul. És még mindig hat a varázs, eszméletlenül jól tud esni egy ilyen jó kis régi klasszikus a látványfilmek tengerében. Az Al-Dunán hajózó Szent Borbála hajót hirtelen megtámadják, a kapitányát, Tímár Mihályt (Csorba András) az utasa, Ali Csorbadzsi (Szabó Ernő) tájékoztatja arról, hogy őt üldözi a török szultán, és azért, hogy leányát, Tímeát (Béres Ilona) megmentse, mérget vett be.

Namibia az

Mert nagyon könnyű megkedvelni a főszereplőt, Tímár Mihályt, aki egy nagyon jó ember, azonban nem tud mit kezdeni azzal, hogy végső soron csalás révén lett vagyonos ember, és a felesége nem szereti. Mázli, hogy rálel a Senki szigetére - amelyben Jókai saját házassági válságát írta meg, mert volt egy olyan időszak, amikor beleszeretett a gyámleányába, Ottíliába, és nála találta meg a lelki nyugalmát, azonban a szerelem tragikus véget ért, a lány ugyanis tüdőbajban fiatalon elhunyt -, ahol találkozik Noémivel, aki mellett végre valódi boldogságra lelhet. Addig azonban még nagyon sok minden történik, nincs hiány érzelemben és akcióban, na és persze a kicsit keserédesre sikeredett happy end sem maradhat el, és ez így van jól. A fantasztikus színészgárda még azt is feledtetni tudta, hogy a főszerepre kiválasztott Csorba András nem igazán állt a helyzet magaslatán, a többiek zseniális alakítása mellett eléggé sótlannak és egysíkúnak tűnt a karaktere, de ennél nagyobb bajunk ne legyen. Hiszen itt van nekünk Latinovits Zoltán, aki felejthetetlenül intrikált Krisztyány Tódorként, imádtam utálni, és Bárány Frigyes is nagyon jól nézett ki.

Jókai Mór A romantika stílusjegyei - Az arany ember Alkotói korszakai: I. korszak '50-es évek Történelmi regények -> nemzeti öntudat ébresztése Reformkor eszménye. Társadalmi regények. -> kórképek II. korszak: a fénykora; '65-'75-ig Kőszívű ember fiai Magyar felvilágosodás legendája Lukanich Otília szerelme (felesége lánya) -> Noémi alakját róla mintázta, a boldogság Válság regény -> Az arany ember -> kiábrándulás regénye III. korszak: '80-'90-es évek Kalandos regények Sárga rózsa Jókai regényköltészete Romantikus széppróza nagymestere. Romantikus szálak. Cselekménydúsak. Nem a szereplőkön, hanem a cselekményen van a hangsúly. Nincs lélektani hatás. A szereplői sorsát a véletlenek határozzák meg. Jellemei eszményítettek. Statikus hősök (nincs jellemfejlődés). A mellékszereplők ellensúlyozzák ezt. Ők nem statikus hősök. Egy regény hosszú éveket ölel fel. Sok műfaj keveredik a regényeiben. pl. : anekdota Váltogatja a hangnemeket. (elégikus, patetikus stb. ) Jókai-féle narráció Mindent tud a szereplőiről -> omnipotens.

  • Az aranyember érettségi tétel
  • Az aranyember tête de mort
  • Jókai Mór Az arany ember motívumai - magyar nyelv és irodalom korrepetálás interneten
  • Telekom hu függetlenítés
  • Cibola az
  • Az accountants
  • Az